Drogi Polaków do Niepodległości. Finał Konkursu Humanistycznego.

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie ZS nr 23 w Warszawie wzięli udział w Konkursie Humanistycznym - Drogi Polaków do Niepodległości. Wzięło w nim udział 260 uczniów, którzy odpowiedzieli na 22 pytania i przekonali się, na ile znali fakty, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości i uzyskania przez nią ostatecznego kształtu terytorialnego. Poziom pytań był zróżnicowany. Na większość z nich powinien poprawnie odpowiedzieć każdy uczeń naszej szkoły, byle tylko nie spał wcześniej na lekcjach historii w gimnazjum. Ale były i takie, na które udzielenie dobrej odpowiedzi sprawić powinno satysfakcję nawet znawcom polskich dziejów. W ścisłym finale multimedialnym wzięło udział pięciu uczniów, którzy wiedzieli, że odzyskanie niepodległości nie było jednodniowym aktem, lecz długofalowym złożonym procesem. Gratulujemy im wiedzy o historii naszego kraju. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych.

prof. Dariusz Jenderko

• niepodleglosc_01.jpg