"Ruch to życie"

Kolejną edycję biegu integracyjnego "Zatrzymaj się", organizowanego wspólnie z MDK-iem w ramach Dni Sąsiada na Solcu, przyszło nam zrealizować w bardzo nietypowej formie, bo i czasy są nietypowe.

Inspiracją do tegorocznego wydania był ruch, a właściwie jego brak podczas zdalnego nauczania i pracy. 
Celem było ukazanie aktywności fizycznej jako niezbędnego i niezastąpionego elementu naszego życia od przedszkolaka, przez nastolatka, aż po seniora.
Dzieci charakteryzuje naturalny głód ruchu, wręcz pewna nadruchliwość. Z kolei uczeń szkoły średniej- nastolatek poszukuje dla siebie odpowiedniej formy aktywności, ale często brakuje mu motywacji. Seniorzy natomiast ruch traktują jak lekarstwo, bez którego życie szybko gaśnie.
Zgodzimy się chyba wszyscy, że ruch to życie w każdym wieku.
 
Zapraszam do obejrzenia filmików, na szkolnym Fb TBiA w Wydarzeniu " Bieg zatrzymaj się" pod hasłem "Ruch to życie" w zakładce Dyskusja.
 
które obrazują aktywność przedszkolaków z Przedszkola nr 30 "Zielona Łódeczka, uczniów L.O. im. K.K. Baczyńskiego, Technikum Budownictwa i Architektury nr 1 im. Zdzisława Mączeńskiego oraz pensjonariuszy z Przytułku św. F. Salezego. 
 
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w nagranie filmików za ciekawe pomysły i włożoną pracę:
- Pani Agnieszce Lepiance z MDK-u,
- Pani Ewie z Przytułku św. F. Salezego,
- uczennicom L.O. im. K.K. Baczyńskego ( Marysi z 2ML, Natashy z 2CL, Zuzi z 2OL, Aleksandrze z 2HT),
- uczennicom T.B. i A. im. Z. Mączeńskiego ( Mai z 3E, Antoninie z 2HT, Ani z 2GT, Julii z 2GT, Weronice z 1GT), 
  oraz
- Pani profesor Ewelinie Zasada za życzliwą pomoc a także moim koleżankom wuefistkom Dorocie Tracz i Izabelli Obłękowskiej  za wsparcie i dobre słowo. 
 
Małgorzata Strycharz